Alkohole i drinki, kompendium wiedzy i przepisy na drinki - Open Bar

DRINK-PLUS

Salon Alkoholi i Używek DRINK-PLUS

W Kielcach po raz pierwszy odbył się Salon Alkoholi i Używek DRINK-PLUS. Wystawa jest odpowiedzią na rosnące wymagania, coraz bardziej wyrafinowane gusta alkoholowe Polaków i dynamiczny rozwój sektora gastronomicznego w Polce. To tutaj w najlepszy sposób wystawcy mogli zaprezentować zarówno innym wystawcom, jak i zwiedzającym swoje produkty. Na stoiskach nie zabrakło pełnego asortymentu dostępnych na rynku polskim i zagranicznym gatunków oraz marek alkoholi. 

Producenci i dystrybutorzy prowadzili także degustacje swoich towarów. Goszcząc u nich można było skosztować rozmaitych rodzajów win, wódek, nalewek czy coraz bardziej ostatnio popularnych w Polsce piw pszenicznych, niepasteryzowanych i niefiltrowanych.

Obserwowany w ostatnich latach wzrost sprzedaży alkoholi w Polsce, a także rosnące zainteresowanie konsumentów wysokiej jakości zagranicznymi alkoholami spowodowało, że rynek polski stał się niezwykle atrakcyjny i obiecujący dla eksporterów z całego świata. W związku z tym Salon Alkoholi i Używek DRINK-PLUS to, szczególnie dla producentów zainteresowanych wejściem na rynek polski, doskonała okazja do bezpośredniej prezentacji swojej oferty potencjalnym partnerom handlowym w Polsce – importerom i dystrybutorom oraz podmiotom zainteresowanym sprzedażą alkoholi pod własną marką. Tego wydarzenia nie można przegapić.

Ponadto targom towarzyszyło spotkanie ze specjalistami. Członkowie Stowarzyszenia Sommelierów Polskich z Warszawy dawali cenne wskazówki między innymi właścicielom restauracji i hoteli.

Impreza odbyła się w ramach cieszących się coraz większym zainteresowaniem III Targów Wyposażenia dla Piekarstwa, Gastronomii i Przemysłu Przetwórczego GASTRO-TECH. Na tej wystawie spotkali się mistrzowie kuchni, piekarze, cukiernicy, właściciele hoteli i restauracji, specjaliści do spraw żywienia oraz zwiedzający z całej Polski. Oprócz samej ekspozycji, w ramach tych targów odbywa się szereg konferencji, a także pokazy Latte Art, Ogólnopolski Konkurs Baristów oraz regionalny konkurs kulinarny pod patronatem wojewody świętokrzyskiego. Salon DRINK-PLUS to zatem idealne uzupełnienie tej oferty.

 

Wybierz stronę