Alkohole i drinki, kompendium wiedzy i przepisy na drinki - Open Bar

Sheridan's - likier z Irlandii

Trunek Sheridan's
Pochodzenie Irlandia
% 15,5%, 17%, 18,5%, 19,4% - likier dwuskładnikowy w kilku wersjach
Proces produkcji nieznany
Serwowanie z lodem, odpowiednio nalany do szklanki tworzy dwie warstwy
Oznakowanie etykiet brak
Na skróty
Sheridan's

Irlandzki likier w surrealistycznej butelce zainspirowany Irish Coffe. Kształtem przywodzi na mysli okrągłą i prawie płaską butelkę z chudą szyjką, w której zwykle pijemy porto. Istnieje jednak jedna zasadnicza różnica. Na butelkę likieru Sheridan's składają się tak naprawdę dwie butelki połączone ze sobą. Jedna z butelek zawiera czarny likier czekoladowo-kawowy, a druga kremowy likier waniliowy.

Collin Sheridan określa go w następujący sposób: Biały likier posiada bogactwo białej czekolady, czarny natomiast rozgrzewający smak kawy i whiskey dający czekoladowo-orzechowy finisz. W połączeniu smak przypomina wyborne tiramisú na bazie whiskey.

Jak podawać Sheridan's?

Najlepiej podawać go z 3 kostkami lodu. Z tyłu butelki znajduje się instrukcja w jaki sposób należy go nalewać, tak aby stworzył dwie oddzielne warstwy. Likier waniliowy zawiera 17% (ABV) lub 15,5% (ABV). Likier kawowy 19,4% lub 15,5% (ABV). Po zmieszaniu posiada 18,5% lub 15,5% (ABV). Zawartość alkoholu jest różna w różnych krajach. Sheridan's smakuje podobnie do Baileysa, wyróżnia go jednak mocny, gorzki, kawowy posmak. 

 

Powiązane tematy

Osoby, które przeczytały ten artykuł, przeczytały również:

 

Wybierz stronę