Alkohole i drinki, kompendium wiedzy i przepisy na drinki - Open Bar

Jägermeister - produkcja, podawanie

Trunek Jägermeister
Pochodzenie Niemcy
% 35%
Serwowanie schłodzony
Oznakowanie etykiet brak
Na skróty
Jägermeister

Jägermeister Niemiecki likier o zawartości alkoholu 35% (ABV). Jest to jeden z najbardziej znanych likierów aromatyzowanych owocami. Jägermeister jest produkowany od roku 1934.
Jednak to nie Curt a Günter Mast, syn brata Curta, po wojnie zamienił wytwórnię likieru, z lokalnego przedsiębiorstwa w światowego gracza. Tak zostało do dzisiaj.

Proces produkcji Jägermeister'a

Proces produkcji likieru jest skomplikowany ze względu na ilość składników. Na smak likieru składa się bowiem 56 różnych ziół, owoców, korzeni i kor drzew z całego świata. Wszystkich składników używa się w starannie dobranych ilościach i proporcjach. Po zmieszaniu wszystkich składników w specjalnych kadziach następuje ich maceracja. Zbiorniki wypełniane są mieszaniną zimnej wody i alkoholu. Po 2-3 dniach ekstrakt jest wypompowywany. Proces ten powtarza się do sześciu razy. W ten sposób otrzymuje się kilka frakcji, które są łączone w odpowiednich proporcjach a następnie leżakowane w dębowych beczkach przez rok. Po leżakowaniu ekstrakt przechodzi proces filtracji, po czym dodaje się do niego płynny cukier, karmel, wodę i alkohol a następnie filtruje ostatni raz. W rezultacie powstaje nieprzesłodzony likier o delikatnie owocowym smaku w charakterystycznej zielonej butelce.

Jak podawać Jägermeister?

Zwykle likier serwowany jest schłodzony w małych kieliszkach 50ml.

 

Powiązane tematy

Osoby, które przeczytały ten artykuł, przeczytały również:

 

Wybierz stronę